Відгук на інформаційний довідник «Василь Олександрович Сухомлинський»

Проблема гуманізації освіти є однією з актуальних проблем сучасності. Василь Олександрович Сухомлинський – видатний український педагог, засновник гуманістичної педагогіки. Вчителі, вихователі, батьки постійно звертаються до його ідей, рекомендацій із проблем виховання Людини.

І все-таки треба визнати, що багато хто з нас недостатньо знайомий з основними віхами життя Сухомлинського В.О., з його роботами з питань розвитку і виховання дітей, з його поглядами на проблеми освіти. Даний довідник містить короткі інформативні відомості про основні життєві віхи, наукову і творчу діяльність Василя Олександровича Сухомлинського.

Довідник складається з десяти частин і додатків.

У перших двох частинах представлені основні дати життєвого шляху Сухомлинського В.О., його звання, нагороди та відзнаки. Третя та четверта частини розкривають різноманіття наукових інтересів педагога. Це – духовне, естетичне, моральне, патріотичне, розумове, трудове, фізичне виховання дітей, методика виховання колективу. У п’ятій частині наведена добірка узагальнених думок вченого з різних освітянських проблем, розташованих в алфавітному порядку.

У наступних частинах запропоновані висловлювання відомих науковців про Сухомлинського В.О., перелік публікацій про нього, а також у хронологічній послідовності розташовані події увіковічнення його пам’яті. Додаток 1 містить Положення про нагородження нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» Міністерства освіти і науки України. Додаток 2 представлений орієнтованими планами практичних занять у системі курсової підготовки педагогічних кадрів.

Наведений матеріал має як теоретичну, так і практичну цінність, відрізняється послідовністю, логічністю, доступністю і чіткістю викладу. Його мета – привернути увагу сучасних педагогів до особистості великого Вчителя, Педагога, Вченого, Людини і творчо використовувати його спадщину.

Л.Мухоморіна, старший викладач кафедри психології Кримського республіканського інституту післядипломної педагогічної освіти