В інструктивно-методичних рекомендаціях щодо організації фізкультурно – оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі (Лист МОН України за № 1/9-438 від 27.08.2004р.) , робота з фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах потребує удосконалення. Про це свідчить наявність значної кількості дітей з дисгармонійним фізичним розвитком, а також із недостатнім розвитком основних рухів та фізичних якостей. Фіксується досить високий відсоток дітей, які часто хворіють на респіраторні інфекції та мають хронічні недуги.
Недостатній фізичний розвиток і низька фізична підготовленість дошкільнят здебільшого пояснюється зниженням їхньої рухової активності. Потреба дітей в рухах задовольняється лише на 30—50 %. Тому проблема, піднята у даному виданні, є актуальною і соціально значущою.
У добре структурованому посібнику, автори охоплюють широкий спектр питань, що стосуються впливу рухової активності дитини на її здоров’я. У 4-х розділах подаються нормативні документи і законодавчі акти (витяги), розглядаються науково-теоретичні підходи до виховання здорової дитини, фізіологічні особливості розвитку дітей дошкільного віку, вплив рухової активності на функціонування деяких органів та систем дитячого організму таких як опорно-руховий апарат, кровообіг, дихання, травлення, обмін речовин та енергії, терморегуляція, сенсорика та ін.
Матеріали даного видання відповідають загально дидактичним принципам, що враховують вікові фізіологічні особливості та рухові можливості дітей дошкільного віку.
Робота заслуговує позитивної оцінки. Вона матиме практичне використання і прислужиться широкій педагогічній та батьківській громадськості у формуванні позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, однією із складових якого є активна рухова діяльність дорослих і дітей.
О.Мокров, доцент Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат педагогічних наук