Науковці-дослідники стверджують, що дитина в дошкільному віці здатна осягнути деякі моральні норми і дотримуватися їх, але цьому має передувати систематична клопітка робота дорослих.
Автор піднімає надзвичайно важливу проблему сьогодення –виховання моральності, духовності, патріотизму у маленьких громадян.
Заслуговує на увагу як змістове наповнення збірника, так і його структура. Моральні якості у роботі представлені в алфавітному порядку. Це якоюсь мірою визначило і назву видання ” Абетка чеснот української дитини”, яка складається з 3-х частин, переліку використаної та рекомендованої літератури і додатків. Матеріал щодо кожної моральної якості чи категорії розподілено між чотирма блоками:
- блок І – інформація для дорослих;
- блок II – методичні поради;
- блок III – добірка практичного матеріалу;
- блок ІУ – перевір себе, який ти.
Автор представляє інформаційні матеріали, що стосуються тієї чи іншої моральної категорії, визначення за словником, вислови видатних людей про якість; подає декілька практичних порад щодо формування тієї чи іншої якості у дитини; пропонує кращі зразки народної мудрості, фольклорні та літературні тексти, дидактичні вправи, проблемні ситуації, завдання і запитання, орієнтовну модель заняття з дитиною; визначає по кілька проблемних завдань, що мають спонукати дитину до критичного осмислення своєї поведінки відповідно до загальноприйнятих моральних правил, християнських чеснот і мовного етикету.
Матеріал доцільно підібраний, педагогічно обгрунтований, а добре продумана структура сприятиме зручності у його використанні.
Рецензована робота відповідає належним вимогам робіт даного жанру, а представлені матеріали актуальні в теоретичному і практичному плані можуть бути використані як педагогами, так і батьками.
Р.Тягур, доцент кафедри Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника, кандидат педагогічних наук